phone button

PRZEKROCZENIE
PRĘDKOŚCI ?

SPRAWDŹ SWOJE SZANSE

Czytaj więcej

PRZEKROCZENIE
PONAD 50 km/h

Zatrzymanie prawa jazdy za przekroczenie prędkości 50 km/h w terenie zabudowanym, to jeden z najczęstszych przypadków utraty uprawnień. Sytuacja ta niestety wiąże się z koniecznością pożegnania się z kierownicą na trzy miesiące.

Niemniej jednak nie zawsze należy załamywać się i biernie przyjmować takie rozstrzygnięcie. Dotyczy to w szczególności przypadków, gdy przekroczenie prędkości jest nieznaczne, dotyczące kilku kilometrów np. o 2 km/h. W takim przypadku może się okazać, że warto skorzystać z naszej pomocy, ponieważ wykorzystując już sam fakt, iż każde urządzenie pomiarowe ma swój margines błędu – będziemy w stanie Państwu pomóc.

Jako przykład można podać fakt, że większość urządzeń kontrolnych w nieoznakowanych pojazdach Policji, posiada margines 3 km/h błędu w uzyskanym wyniku, co w dalszym postępowaniu sądowym może doprowadzić do skorygowania wykroczenia w sądzie i ustalenia przekroczenia na poziomie 49 km/h – czyli kierowca zachowa prawo jazdy. Często również sposób pomiaru jest wykonany sprzecznie z treścią instrukcji urządzenia rejestrującego prędkość, dlatego złożenie w sądzie odpowiedniego wniosku o powołanie biegłego, może doprowadzić do zmiany kwalifikacji.

OPISZ SWOJĄ
SYTUACJĘ

Wypełniasz ANKIETĘ
ankietai wysyłasz ją na naszego maila
prawojazdy@reslegal.pl
lub przynosisz do któregoś z naszych biur.

Analiza wstępna jest u nas bezpłatna.